A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo světle

Burundi Nemba Oro Anaerobic

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Další skvělá ANAEROBKA

Další kafe..co vybočuje z řady a co potěší milovníky expresivních káv. Fermentované, anaerobně zpracované a s vyšší ovocitostí. Takové je Burundi Nemba Oro.  Dle odezvy z loňského roku má své (široké) publikum. Proto jsme letos neváhali a nakoupili zas.

Během sklizně se káva ručně sbírá, pro zachování maximální čerstvosti a chuti.  Třešně se umísťují do betonových fermentačních nádrží společně s kvasnicemi Lalcafé Oro a nechávají se v přibližně 36-48 hodin fermentovat. Po ukončení fermentace se třešně přesunou na vyvýšené africké postele, kde se suší. Během sušení se třešně opakovaně třídí, aby se zajistilo rovnoměrné sušení a dosáhlo optimálního výsledku bez defektů.

Kvasinky Lalcafé Oro™ (Saccharomyces cerevisiae) byly vyvinuty speciálně pro výrobu kávy a přispívají k lepší kontrole účinnosti fermentace a ve výsledku ke zlepšení kvality šálku. Delší doba fermentace u takto zpracované kávy umožňuje rozvinout komplexnost, aciditu, čistotu chuti, květinové tóny a další zajímavé chuťové vlastnosti. Burundi je zemí, která se na kávové mapě vyznačuje  vynikajícími a inovativními produkty, k velkému rozvoji během posledních let přispěla řada cílených investic. Kávu v této zemi pěstují a zpracovávají téměř výhradně drobní pěstitelé a většina z jejich produkce je velmi kvalitní. Také tato anaerobka je toho důkazem – chutná úžasně.

Nemba je centrální zpracovatelská stanice, která zpracovává kávovou úrodu pro více než 3 tisíce drobných pěstitelů. Tento konkrétní mikrolot jsme zakoupili díky naší kamarádce Anicčce ze společnosti Scafina a regionální firmě Greenco.

Kayanza, Burundi

Odrůda
Red Bourbon
Zpracování
naturálka, anaerobní proces
Acidita
Chuť
švestky, ananas, rum, kakao
Hodí se na
Aeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Vacuum Pot
Nemba Washing Station 1.700 m.n.m.