A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo světle

Etiopie Adorsi

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Etiopie jak má být

Parádní promytá Etiopie, která voní po jasmínu, broskvích a malinách. Byl to boj, stejně jakou vloni, kdy se vlivem počasí a občanské války „urodilo“ kvalitních káv jak šafránu.

Tato káva pochází z oblasti Yirgacheffe v jihozápadní Etiopii. Yirgacheffe je proslulá jednou z nejkvalitnějších káv na světě, které se dosahuje díky teplému tropickému klimatu, úrodné půdě a vysoké nadmořské výšce. Zdejší plantáže leží v nadmořské výšce přes 2 000 m n. m. To znamená, že bobule dozrávají pomaleji, což dává stromu více času na dodání živin do třešní a rozvinutí živé chuti. Dlouholetá historie a tradice místních farmářů umožňují pěstovat kávu přirozeně bez přidávání chemických hnojiv, což ji činí ekologickou a šetrnou k životnímu prostředí. Zpracovatelskou stanici Adorsi ve stejnojmenné vesnici v Aricha založila v roce 2018 obchodní společnost Testi. Stanice se nachází v nadmořské výšce 1900-2100 m n. m. a slouží přibližně 800 zemědělcům v regionu. A jak se káva v Testi zpracovává?6-8 hodin po sběru se třešně očistí a projdou 36-48 hodinovou fermentací v nádržích. Poté se káva promyje a zbaví se slupek. Poté se zrna suší na afrických lůžkách pod parabolickými stínicími sítěmi až do dosažení 12% vlhkosti. Tento proces obvykle trvá 5-7 dní. Propraná káva se skladuje v pergamenu po dobu jednoho až dvou měsíců. Před odesláním na vývoz se čistí pomocí hallerova stroje.

ADORSI ETHIOPIA Testi Coffee je rodinná společnost, dodavatel vysoce kvalitní speciální kávy z Etiopie. Založil ji v roce 2009 producent Faysel Abdosh. Společnost dnes vlastní 20 zpracovatelských stanic v oblastech Sidama, Guji a Yirgacheffe.

Pražíme jen a pouze světle

Cupping score: 87b

Gedeo, Yirgacheffe

Odrůda
Kerume
Zpracování
Promyto
Acidita
Chuť
Pomeranč, broskve, maliny, earl grey
Hodí se na
Drip / překap, Espresso
Testi , Faysel Abdosh
1.900 - 2.100 m.n.m.