A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo tmavě

Guatemala Las Amapolas

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Sladká, velmi příjemná!

Guatemala je fascinující země s bohatou domorodou kulturou a úžasnou přírodou. Nejvýraznějším rysem její krajiny je 37 sopek, z nichž několik je stále aktivních. Tyto sopky jsou pro cestovatele nejen lákavé k objevování, ale vytvářejí také výrazné znaky, které lze nalézt v guatemalské kávě. Huehuetenango, které se nachází na severozápadě země a hraničí s Mexikem, se stalo jednou z nejznámějších oblastí pěstování kávy v zemi.

Název “Huehuetenango” pochází z historického aztéckého jazyka nahuatl a v překladu znamená “místo předků”. Nadmořská výška v této oblasti dosahuje 300 až 3 850 metrů, což vytváří ideální mikroklimatické podmínky pro pěstování kávy. Tato káva se však pěstuje pouze na horských svazích ve výšce od 1 350 do 2 000 metrů, což ji řadí do třídy přísně tvrdých zrn (SHB).

Vzhledem k vysoké nadmořské výšce rostou tato zrna pomaleji než obvykle a vytvářejí vyšší hustotu, čímž se vytváří velmi tvrdé jádro. K tomu přispívá intenzivní sluneční záření během dne, zatímco chladné a vlhké větry v noci oblast ochlazují. Spolu s vyšší hustotou přichází i komplexní hojnost citronových a ovocných vůní, díky nimž se káva z Huehuetenango řadí mezi nejlepší gurmánské kávy na světě. Jsme hrdí na to, že vám můžeme nabídnout náš speciální výběr List + Beisler “Las Amapolas” z jedné z odlehlých oblastí Guatemaly.

Opět jsme se vybírali kafe pro každodenní použití. Kafe, které není příliš kyselé a které se Vám jen tak neomrzí. A to se nám, doufám, podařilo. Těšit se můžete na karamel, čoko, hutnější šálek kafe.

Červená značí tmavší roast, vhodná je tedy na espresso, tedy pokud volíte hořké, sametové tóny.

Western Guatemala, Huehuetenango

Odrůda
Caturra, Typica, Bourbon, Catuaí
Zpracování
mokrá metoda
Acidita
Chuť
sladká, jemná, čistá, tmavá čokoláda, jablka, karamel
Hodí se na
Espresso
1400 - 2000 m.n.m.