A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo středně tmavě

Honduras Kolnáal

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

karamel – krémové tělo – červený pomeranč

Honduras je země uprostřed Střední Ameriky, která se chlubí svou přírodní krásou. Nekonečné lesy se střetávají s osamělými cestami, které je protínají. Někteří lidé Honduras nazývají „zeleným srdcem“ Střední Ameriky.

V Marcale v regionu La Paz na jihozápadě Hondurasu vznikla spolupráce Kolnáal Mujeres jako organizace žen z kmene Lenca. Lenkové jsou největší skupinou původních obyvatel Hondurasu. Hlavním cílem spolupráce je vytvořit rovné šance pro sociální, ekologický a kulturní rozvoj žen.

Zemědělství je jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů v regionu. Ženy však mají malý přístup k zemědělským zdrojům a trpí rozdílem v odměňování mezi pohlavími. Kromě toho, že ženy se mohou aktivně podílet na výrobě kávy, je to díky práci Kolnáal, že mají přístup k mezinárodnímu trhu, což jim umožňuje prodávat své výrobky za férové ceny. Díky spolupráci mnoho žen, často samoživitelů, může zabezpečit své rodiny. Během sklizně ženy ručně sbírají zralé třešně a přinášejí je do místní pračky. Po vyprání se pergamen suší na slunci a poté se připravuje na vývoz.

Honduras nás baví. Chuťový profil kávy je skvělý, s vyváženou kyselostí a čokoládovými tóny. Kromě toho se v ní objevují tóny karamelu, žlutého melounu a citrusů, které dodávají profilu komplexnost. Kafe pro každý den.

Marcala

Odrůda
Bourbon, Catuai, Caturra, Typica
Zpracování
mokrá metoda
Acidita
Chuť
karamel, žlutý meloun, granátové jablko
Hodí se na
Espresso, french press, filtr
Café de Mujeres , Kolnáal
1.500 - 1.800 m.n.m.