A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo světle

Keňa Ruka Chui

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Parádní sladké kafe

Keňa, země kávě zaslíbená! Pěstuje se zde na cca 65.000 hektarech zemědělské půdy, její významnější část navíc využívají malí zemědělci. Káva se běžně prodává prostřednictvím týdenních aukcí během sklizně.

Cena mezi kupujícím a prodávajícím je stanovena kvalitou šálku a stupněm určeným velikostí zrna. Kávová zrna s hodnotou nad 15/16 jsou označována jako „AB“ a jsou druhá největší svého druhu. Přídavek „Top“ nebo „Plus“ odkazuje na profil šálku, který je zvláště jemný a komplexní. Kombinace červené sopečné půdy, vysoké nadmořské výšky a ideálního klimatu má rozhodující vliv na vývoj aroma a chutí, které kávu charakterizují.

Skvělým příkladem je právě Keňa Ruka Chui. Kafe pochází z centrálních oblastí Murang’a, Kiambu a Kericho. Je složena z odrůd SL-34, SL-28, Ruiru 11 a Batian, které všechny těží z vysokých nadmořských výšek, červené a živinami bohaté sopečné půdy a mírných srážek v oblasti. V porovnání s ostatními (a také dražšími) kávami z Keni, jež máme na eshopu, je Ruka Chui snad o něco méně ovocitá, ale vyniká příjemnou sladkostí, čistotou a vůní, které nám přípomínají promyté Etiopie.

Murang'a, Kiambu, Kericho

Odrůda
SL-34, SL-28, Ruiru 11& Batian
Zpracování
Promyto, screening AB
Acidita
Chuť
černý rybíz, pomeranč, citrusy
Hodí se na
filtry, batch
Smallholder farmers 2000 m.n.m.