A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo světle

Kolumbie Edwin Noreña Ruby

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Fermentovaná speciálka

Nádherná novinka od The Cofee Quest z Kolumbie! Je to druhý ze třech našich favoritů, který nas při cuppingu naprosto okouzlil výjimečnou vůní, sladkou a úžasně ovocitou chutí, až nám málem spadla čelist! 🙂 Kafe se fermentovalo v nádrži spolu s lesními plody a tak získalo svoje unikátní ostružinovo jahodové aroma. Edwin Noreña je zkrátka kouzelník a jeho magic s názvem Ruby je Bomba de Fruta! Zde něco málo o tom, jak a kde Edwin čaruje…

Farma Finca Campo Hermoso (1750-1900 m.n.m.) se nachází v Circasii, Quindio, Kolumbii. Pod vedením Edwina Noreñy, farmáře čtvrté generace a kávového inovátora, produkuje jedinečné experimentální kávy odrud Bourbon a Caturra které vynikají osobitými chuťovými profily. Edwin Noreña nenásleduje zaběhlé cesty tradičních pěstitelů kávy. Jeho přístup k pěstování a zpracování kávy je založen na udržitelnosti a inovaci. Kromě pěstování kávy Edwin působí jako poradce pro zpracování kávy, Q-grader a hlavní porotce soutěže Colombian Cup of Excellence. Ekologickou udržitelnost svého podnikání podporuje tím, že minimalizuje zátěž vody, využívá kávové slupky jako hnojivo a zavádí do procesu zpracování kávy solární energii.

Edwin vyvinul i jedinečnou techniku kofermentace, kterou procházelo toto kafe. Celý tento proces je precizní a inovativní. A vypadá trochu jako alchemie. Začíná se sklizní třešní, které jsou pečlivě vybírané. Tyto třešně jsou následně namočené do vody, aby se připravili na další fáze zpracování. Následně probíhá karbonická macerace, během níž se sbírá mosto – šťáva z třešní. Po rozvláknění se k třešním znovu přidává mosto a směs ostružinové, jahodové a malinové dužiny spolu s vysušenými červenými plody. Tato směs prochází druhou fermentací po dobu 72 hodin. Káva je poté uložena na slunci na speciálních afrických lůžkách která se na prvních 48 hodin zakryjí speciálním stínidlem. Po vysušení se káva skladuje v sáčcích GrainPro, aby si udržela svou kvalitu a chuť.

Cupping score 87

Limitka která se neodmítá

Circasie, Quindio, Kolumbie

Odrůda
Red Bourbon
Zpracování
Honey, Carbonic maceration
Acidita
Chuť
Ostružiny, maliny, jahody
Hodí se na
filtry, batch
Finca Campo Hermoso , Edwin Noreña
1800+ m.n.m.