A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo středně tmavě

Kolumbie Tumbaga bezkofein

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Nepoznali bychom rozdíl!

Tak dobrá tahle káva je. Decaf, bezkofein, tzn. kdokoliv má problém s tímto (na světě nejrozšířenějším) stimulantem, který pobízí naši centrální nervovou soustavu a srdeční činnost, může začít jásat. Stejně tak si můžete v klidu dopřát pár hrnku kafe i před spánkem, aniž byste se museli jakkoliv omezovat v chuti.

Kolumbie Tubanga je velmi kvalitní bezkofein od velmi kvalitního partnera. Se Sucafinou spolupracujeme roky, vždy k naší maximální spokojenosti. Její excelentní české ambassadorky a naše kamarádky Vendula s Aničkou pozvedly tuto spolupráci na vyšší level. Je radost kafe testovat, vybirat a nakupovat!

Trocha vědy na závěr. Metoda sugarcane, kterou se kofein z kávy odstraňuje, je poměrně nová, šetrná k přírodě i konzumentům – nepředstavuje žádné riziko.

Proces odstranění kofeinu v tomto případě spočívá v maceraci kávových zrn do vody, kde je přítomen rovněž etylacetát pocházející z melasy. Ten na sebe postupně váže kofein až na požadovanou hladinu. Zbytky etylacetátu je nakonec odstraněn odpařením.

S modrou kartičkou nešlápnete vedle. Upraženo na střed a tedy použitelné na filtr, překapy i do páky espressa.

Cauca, Tolima, Antioquia, Eje Cafetero

Odrůda
Různé
Zpracování
Fully washed, sugercane (EA) metoda
Acidita
Chuť
Citrusy, mléčná čokoláda, vanilka
Hodí se na
Espresso, filtr
Sucafina
1.400 - 2.100 m.n.m.