A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo světle

Kostarika Canet Mozart

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Mozartova utajená symfonie

Představte si tu chvíli, kdy se vám dostane do rukou káva, která je nejen nejvýraznější, ale také nejvoňavější a nejlepší, jakou jste kdy měli možnost ochutnat….

Tak přesně takový okamžik jsme zažili před několika měsíci, kdy jsme obdrželi nabídku od našeho slovenského partnera Caffe4u ochutnat kávy z Panamy a Kostariky. Uvedená cupping scores (kvalitativní ohodnocení) u jednotlivých káv byla tak vysoká, až jsme měli jistá podezření….a to větší pokušení vše ochutnat.

Nechali jsme si poslat vzorky těchto káv a uspořádali jsme pro ně speciální cupping. A co se stalo? Doslova nám spadla čelist! Znáte ten moment, kdy máte vysoká očekávání, ale realita je ještě lepší než vaše představy. Kafe z farmy Canet Mozart (ze série Musicians), zpracované unikátní metodou raisin honey, nás okouzlilo svým fantastickým aroma, květinovou a plnou chutí a nevěřitelnou komplexností. Tohle funky kafe je všechno, co jste kdy ve světě kávy chtěli zažít.

Farma Canet se nachází v nejvyšších patrech regionu Tarrazu v Kostarice, a je proslulá specifickými metodami zpracování. Ty jsou 100% honey, obejdou se bez vody, a rovněž vyžadují perfektní načasování. V den sklizně jsou kávové třešně ukládány k sušení na africké postele po dobu alespoň na tří dnů. Po té se z nich odstraní slupka a třešně se uloží nazpět k dalšímu sušení. V této fázi je klimatický faktor klíčem k úspěchu metody zpracování honey raisin. Sušení musí být pomalé, aby se na povrchu kávy docílolo kýžených fermentací, zároveň ale ne příliš pomalé, takové by mohlo vést k přefermentování kávy. Během sušení je nutné třešně často obracet, docílí se tím  rovnoměrného vysušeníy zabrání plísním.

Celkově kafe nabízí velmi příjemnou sladkost, květinové a ovocné vůně, zejména ostružiny, švestky a pomeranč, ale také karamel s náznaky růže a bergamotu, čerstvých třešní a limetky. Tohle kafe není jen zkrátka není jen kafej, je to zážitek, který si zasloužíte zažít. Nepropásněte příležitost ochutnat ho.

 

Cupping score 91 bodů. Kafe z kávovýho nebe

Kostarika, Tarrazu

Odrůda
Caturra
Zpracování
Raisin honey
Acidita
Chuť
Ostružiny, švestky, pomeranč
Hodí se na
filtr
Canet 1.900 m.n.m.