A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo tmavě

Kostarika Olympia

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

sladká mlečná čokoláda s jemnou kyselostí

Kostarika se může pochlubit osmi oblastmi, kde se pěstuje káva. Tato káva pochází z oblasti West Valley
v sousedství známých přírodních rezervací “Reserva Forestal Peñas Blancas”, “Parque Nacional Juan Castro Blanco” a “Parque Nacional Volcán Poás”, které jsme osobně navštívili.
V oblasti West Valley se každoročně vyčistí pět milionů tun CO2 na jeden hektar kávovníků a přírodních lesů. Jeden z důvodů, proč u nás na pražírně kafe z Kostariky milujeme.
Drobní zemědělci pěstují tuto kávu převážně v nadmořské výšce od 1 400 m n. m. do 1 700 m nad mořem. Mikroklimatické podmínky v této sopečné oblasti mají příznivý vliv na kvalitu vody, růst kávovníků a tvorbu kávových třešní. Úroveň vlhkosti vzduchu
kolem 81 %, stabilní klimatické podmínky a teploty v průměru do 21,5 °C a 2 250 hodin hojného slunečního svitu ročně vytváří ideální podmínky pro pěstování.
Správné zemědělské postupy na kávové farmě a moderní udržitelná produkce jsou velmi často tím, co odlišuje Kostariku od jiných zemí v regionu.
Kostarika Olympia připomíná typickou chuť šálku s profilem Western-Valley, tedy s příjemně sladkou ovocnou, citronovou kyselostí a příchutí karamelu a mléčné čokolády.

Tohle kafe je hořký, přesně jak to má Tvoje máma ráda!

Kostarika, West Valley

Odrůda
Caturra & Catuaí
Zpracování
mokrá metoda
Acidita
Chuť
hořká, karamel, mléčná čoko
Hodí se na
espresso, moka
Olympia
1.700 m.n.m.