A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo tmavě

Mexiko Finca Chicharras

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

školní projekt

Skvělá novinka z Mexika, na jejímž pěstování se podílejí i místní studenti, což nám příšlo zajímavé a milé. Káva má dobré tělo s nádechem čokoládové chuti, s jemnou sladkostí a květinovými tóny. Tedy kafe, jak s oblibou říkáme a píšeme, pro každý den. Nepřepije se, neomrzí. Žádná převoněná chlubilka – v tom je její síla a přednost.

Vlastníkem plantáže Las Chicharras je E-Café, ONG “Organización No Gubernamental” (soukromá, nezávislá, nezisková organizace, která sleduje sociální nebo sociálně-politické cíle).

E-Café založila před lety školu v La Trinitaria v Chiapasu, kde se vzdělávají 3 děti. Dnes škola “hostí” 157 studentů v modelu internátní školy. Ve srovnání s jinými školami v Mexiku jsou studenti velmi vzdělaní, zejména v jazykových znalostech. To je důvodem vysokého podílu více než 90 % absolventů, kteří jdou na vysokou školu. E-Café vytváří svými aktivitami v mnoha oblastech pracovní místa (učitelé, zahradníci, zemědělci (káva, kukuřice)).

Na začátku roku 2016 společnost Rehm coffee společně s E-Café započali novou etapu spolupráce – zahájili na farmě budovat učebnu. Farma se nachází v horách, asi 2 hodiny cesty od nejbližšího města Jaltenango. Docházka do školy je proto obtížná nebo téměř nemožná. První dar (od Rehm coffee) byl vyčerpán do února 2016, další dary následovaly v prosinci a lednu 2017. V únoru jsme obdrželi dobrou zprávu, že nová budova je hotová a děti ji budou moci využívat k výuce.

Jaltenango, Chiapas

Odrůda
Caturra, Arabe, Bourbon, Costarica 95
Zpracování
mokrá metoda
Acidita
Chuť
čokoláda, mandle, med
Hodí se na
espresso, french press, moka
Las Chicharras , E-café
1.200 - 1.400 m.n.m.