A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo světle

Salvádor Los Naranjos

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Rumová pralinka

Kafe, který jsme museli mít! Bez váhání, s jistotou a v dostatečném množství. Ochutnáváli jsme vlastně bez větších očekávání a o to víc nás při cuppingu kafe nadchlo. Kakao, karamel, rum…. Pecka.

Po upražení si potřebuje odpočinout aspoň týden, lépe dva a pak se začnou dít divy:) jeden z našich top kandidátů na kafe roku. A teď pár info, odkud se kafe pochází a jak se pěstuje.

Finca El Majahual, původně nazývaná Los Naranjos, byla založena v roce 1936 v údolí Los Naranjos v Sonsonate v Salvadoru, kde mírné počasí a ideální nadmořská výška vytvářejí ideální podmínky pro pěstování kávy. Don Rafael Meza-Ayau starší, který farmu vlastnil a provozoval, z ní udělal úspěšného vývozce kávových zrn na evropský trh. Kávy z Majahual byly po několik desetiletí proslulé svou vynikající kvalitou, tělem a chutí. Posledních několik let farmu spravuje Patrick Murray a jeho sestra Christina, kteří následují vize a kroky svého otce a pěstují vysoce kvalitní kávové třešně a zároveň pečují o svou komunitu. Většina káv na farmě je odrůdy Bourbon, jako je tato, a všechny se pěstují ve stínu. Tato konkrétní šarže je skvělým představitelem fantastických káv, které rodina Murray-Mezza v posledních desetiletích produkuje: je plná jemné kakaové a karamelové chuti, s plným tělem a jemnou šípkovou kyselinkou.

Pražíme jen a pouze světle

Cupping score: 87.5b

Los Naranjos Valley, Sonsonate

Odrůda
Bourbon
Zpracování
naturálka
Acidita
Chuť
Kakao, rum, karamel
Hodí se na
Drip / překap, Espresso
Finca El Majahual , Roberto H. Murray Meza and Patrick Murray
1.450 - 1.700 m.n.m.