A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo tmavě

Guatemala San Sebastian

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

mléčná čokoláda – bobule – jablko

Guatemala je pro nás pražírenský úplný zaklínadlo! Kafe odsud je jednoduše úžasný a platí to beze zbytku i v tomto případě. Sladkost, kulatá chuť s velmi příjemnou aciditou a příjemné tělo,  to jsou tři základní důvody, proč jsme si kafe přivezli. Jsme si 100% jistí, že kafe bude chutnat i vám!

Guatemala je země plná kouzel, kde se mísí starobylé tradice a nádherná příroda. Jedním z jejích nejúžasnějších pokladů je 37 sopek, které jsou stále aktivní a chrlí oheň. Tito sopeční obři nejen lákají dobrodružné cestovatele, ale také dávají guatemalské kávě její jedinečnou chuť a vůni. Antigua je kolébkou kávy v Guatemale, káva odsud se řadí mezi nejkvalitnější na celém světě.

Tři sopky jménem Agua, Acatenango a Fuego údolí Antigui chrání a současně dodávají půdě bohaté živiny, které významně ovlivňují chuťový profil šálku. Káva Antigua z farmy San Sebastian, která se rozkládá na 450 hektarech v nadmořské výšce 1600 metrů, má bohatou historii sahající až do roku 1890 a nyní ji spravuje Estuardo Falla Castillo, člen čtvrté generace rodiny.

Tento uznávaný producent dodává kvalitní kávu na trh více než sto let a za tu dobu získal celou řadu ocenění, jako je např. vítězství v soutěži Cup of Excellence v letech 2007 a 2015. Svůj závazek ke kvalitě dodržují díky přísné kontrole kvality, pokročilým technologiím a pěstování odrůd Bourbon a Caturra, přičemž káva se zpracovává ve vlastním mokrém mlýně (tzv. wet mill)  a uchovává se v grainpro sáčcích přímo v místě původu.

Více o tom, jak pečlivě se na farmě (nejen) kafi věnují se dočtete zde: https://sansebastian.com.gt/

 

Antigua

Odrůda
Bourbon, Caturra, Villa Sarchi
Zpracování
mokrá metoda
Acidita
Chuť
krémová, mléčná čoko, lesní bobule, jablko
Hodí se na
Espresso, french press,
Finca San Sebastian 1.500 - 1.700 m.n.m.