A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo středně tmavě

Mexiko El Olmo

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Káva pro každodenní použití

V šálku objevíte tóny bylinek, sladkou vanilku, karamel, ořechy a čokolády… Káva je příjemně šťavnatá s dochuí po peckovém ovoci.Kávová farma Olmo se nachází nedaleko města Teocelo v mexickém státě Veracruz. Díky nižším teplotám v této oblasti a stínu zde kávová zrna dozrávají pomaleji, a proto jsou kávové třešně hustší, a mají tak hlubší chuť a vůni. Mexická káva ze státu Veracruz se často vyznačuje oříškovou příchutí, jemnou chutí a jasem s čokoládovými a vanilkovými tóny.

Farma je pojmenovaná podle ohroženého místního druhu stromu a pyšní se několika olmami, které jsou starší než 100 let. Kávová farma Olmo kombinuje třetí generaci mexických pěstitelů kávy (v čele s panem Marcosem Aguilarem) s místními partnery s cílem maximalizovat kvalitu kávy a udržitelný dopad.

V důsledku klimatických změn, odlesňování, sucha a chorob rostlin kávačelí ekologickým výzvám na celém světě. Farma Olmo je jedinečná ve svém přístupu k udržitelnosti, protože její káva (pěstovaná ve stínu stromů) se zpracovává za použití technologií solárních panelů, organického kompostu a afrických vyvýšených sušících lůžek a dokonce i C02 z přepravy pytlů s kávou je pečlivě kompenzován – prostřednictvím výsadby místních ovocných stromů.

Teocelo, Veracruz

Odrůda
Mundo Novo, Marsella, Oro Azteca
Zpracování
mokrá metoda
Chuť
svěží, sladká, vanilka, bylinky, ořechy, čokoláda
Hodí se na
Drip, pour over, espresso
El Olmo 1.300 m.n.m.