A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo středně tmavě

Papua NG Tairora

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Zralé třešně a sušenky

Tairora je káva s jasným původem (tzv. traceability), který je v segmentu výběrových káv jejich nedílnou a důležitou součástí. Káva je to čistá a svěží, s krémovým tělem a pomerančovou aciditou v šálku. Kafe z Papuy a Indonésie jsou hitem posledních let, líbí se nám jejich transparentnost a navíc skvěle chutnají. Tairora je jasně rozpoznatelná.

Tairora vznikla jako společný projekt společnosti Sucafina a  Colbran Coffeelands. Ti nabízejí svým dodavatelům rozsáhlou informační, předfinanční a technickou podporu s cílem zajistit nejlepší úrodu v regionu.

Kávové třešně pocházejí od majitelů okolních usedlostí. Společnost Colbrans každou sezónu kontroluje své stálé dodavatele a nakupuje termínované kontrakty tak, aby si zajistila ty nejlepší “cherries” v regionu. Ty následně putují do sběrny mokrého mlýna v Baroidě (každý den během sklizně), kde se třídí, kontroluje se jejich kvalita a pěstitelům se za ně na místě platí.

Pečlivé třídění pomáhá udržet vysokou kvalitu produkce. Třešně jsou po sortingu mechanicky zbaveny šlupek a poté se nechají přibližně 36 hodin fermentovat v kádích. Po fermentaci se do kádí krouživými pohyby vhání voda, tím se z třešní odstraní se zbytek klihu.

Baroida, Aiyura, Kainantu

Odrůda
Arusha , Bourbon, Mundo Novo, Typica
Zpracování
mokrá metoda
Acidita
Chuť
cookies, třešně, melasa
Hodí se na
Espresso, french press, filtr
Smallholder farmers working with the Colbran family , Colbran Coffeelands
1.700 - 1.850 m.n.m.