A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo středně tmavě

Robusta Harangal Estate

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Direct trade

dvojitá dávka kofeinu a žlutý meloun

Po delší odmlce se vracíme k přímému nákupu kafe od farmářů, tzv. Direct Trade, tentokrát nás oslovila produkce od indického KaadKaapi Collective z oblasti Karnataka. A to hned dvakrát. Jednak jsme nakoupili naturální arabiku Gundikhan a pak, světe div se, také výběrovou super robustu. A tu se vám poprvé odhodláváme představit nikoliv ve směsi, blendu (i když asi i na to dojde), ale čistou, 100%! My totiž pevně věříme, že na to tahle kofein bomba, co chutná po žlutým melounu, rozhodně má a bude vám chutnat stejně jako nám. Skvělou chuť doplňuje i hezký lidský příběh farmářů.

Petu Kariappa je druhou generací pěstitelů kávy, kteří obhospodařují farmu Harangal o rozloze 100 akrů, která se nachází v nedotčených kopcích v oblasti Coorg v Indii. Po návratu domů z vysoké školy se Petu chopil rodinné tradice. Vstřebával veškeré informace o zemědělství, které mohl získat od svého bratrance, který je známým pěstitelem kávy a konzultantem v regionu.

Na farmě roste přibližně 60 % kávovníků Arabica a 40 % kávovníků Robusta. Káva se na farmě pěstuje tradičním způsobem ve stínu hustých a rozmanitých endemických stromů, které obývájí početné druhy ptáků, motýlů a savců.

KaadKaapi Collective, od kterých kafe máme, spolupracují s pěstiteli kávy v Karnatace tak, aby zajistili dlouhodobou udržitelnost kávových farem a podporu ochrany divoké přírody. Spolupracují s farmáři na zavádění šetrných a pro přírodu udržitelných farem,
zpřístupňují správné zemědělské postupy, zajišťují přístup k financím, nabízejí poradenství pro produkci a vývoz kvalitních výběrových  káv na mezinárodní trhy. Poskytují farmářům i kupujícím kompletní transparentnost a zajišťují, aby farmáři byli ekonomicky motivováni k produkci výběrové kávy s ohledem na přírodu.

2x více kofeinu než v arabice….kafe, co tě postaví na nohy!

Indie, Karnataka

Odrůda
Robusta S274
Zpracování
mokrá metoda
Acidita
Chuť
velmi plná, čokoláda, žlutý meloun
Hodí se na
espresso, moka
Harangal , Petu Kariappa
1.300 m.n.m.