A je to v košíku

Zavřít
bg
praženo světle

Etiopie Goro

  • 250g
  • 500g
  • 1000g
Čerstve upraženo

Nová naturálka z Etiopie

Sladká nová voňavá naturálka je zpět na eshopu a na pultech kaváren. A opět, světě div se, ji máme od Falcon coffees, protože jejich ambasadorka Bára nám prostě už. rozumí 🙂

A jak ta Etiopka chutná? Je bonbónová, krémová, s výraznými tóny meruněk, jahod a tropického ovoce. Moc nás baví také její sladkost, jde o velmi povedené komplexní kafe.

Buno Trading, který kafe vypěstoval, je relativně malý exportér, který spravuje  celkem 7 mycích stanic, nacházejících se v oblasti Guji na jihu Etiopie. Velmi vysoký terroir s nadmořskou výškou přes 2000 m n. m. a hojnost relativně mladých, zdravých stromů, znamenají společně ideální podmínky pro produkci extra kvalitních kávových zrn. Producenti v této oblasti pěstují kávu v okolí bujných lesů, na kopcích a na okrajích vesnic, ve stínech domorodých stromů, jako jsou Cordia Africana, Acacia a Albizzia. Místní půda je vulkanická – červená a vysoce úrodná.

Buno byl založen v roce 2018 a je řízen panem Abiyotem, který dohlíží na výběr partnerů – farmářů, zpracování třešní a postupy sušení. Buno se zaměřuje na spolupráci s farmáři, kteří mají pozemky o velikosti mezi 8 a 15 hektary, což usnadňuje zlepšování kvality a zajišťuje oddělení produkovaných objemů třešní do jednotlivých mikro – lotů jednotlivých producentů. Aby se zajistilo, že farmáři sklízejí pouze plně zralé třešně, Buno platí farmářům prémii jednoho birru za každý kilogram dodaný po sklizni. Kromě toho Buno poskytuje farmářům úvěrovou linku během mimo sezónu na náklady spojené se sklizní. Úvěr je poté odečítán z jejich platby po výběru třešní, a to bez úroků.

Cupping score: 87.5b

Hambella, West Guji, Oromia

Odrůda
Heirloom
Zpracování
naturálka
Acidita
Chuť
Krémová, meruňky, jahody , borůvky
Hodí se na
Drip / překap, Espresso
Goro , Buno
2.100 - 2.300 m.n.m.